מסיבת סידור באור יהודה: "כמו מעמד הר סיני"

תלמידות כיתה א' בבית הספר אור חנה באור יהודה חגגו את טקס קבלת הסידור באירוע מיוחד ומרגש * משמעות השמחה כפולה, מאחר ומאורע זה מציין כי תלמידות כיתה א' סיימו את תהליך רכישת הקריאה ובמעמד מיוחד ומרגש זה יקבלו סידור אשר תוכלנה להתפלל מתוכו * האמהות: "עבור הבנות זהו רגע מרגש במיוחד"

ביום ראשון שעבר, לבש אולם הספורט בבית הספר היסודי אור חנה באור יהודה חג. תלמידות כיתה א′ חגגו את טקס קבלת הסידור באירוע מיוחד ומרגש. משמעות השמחה כפולה, מאחר ומאורע זה מציין כי תלמידות כיתה א′ סיימו את תהליך רכישת הקריאה ובמעמד מיוחד ומרגש זה יקבלו סידור אשר תוכלנה להתפלל מתוכו. 

תלמידות כיתה א′, הוכנו לקראת המאורע הגדול בתכנית חוויתית מרגשת הכוללת תלבושות חגיגיות כיאה למעמד מרומם זה. בבגדי לבן, קיבלו ה"כלות" הצעירות את האמהות, הסבתות והדודות אשר הגיעו מכל רחבי הארץ, מצפת ועד באר שבע. 

את החגיגה כיבדו בנוכחותם, מר דוד יוסף ראש עיריית אור יהודה, המסייע רבות להצלחת הפעילות של הקונגרס בעיר. ראש העיר בירך את התלמידות והסביר להן את משמעות התפילה שמלווה אותן יום יום, ראש העיר הרחיב בדבר חשיבות החינוך הדתי והערכים המצוינים שמקנים לתלמידים הלומדים במסגרות מצויינות אשר "אור חנה" זוכה לתואר בכבוד. 

בנוסף השתתפו נציגי מחלקת החינוך, הגב′ תמר חכימי מנהלת אגף החינוך ומר משה גליקסמן סגן מנהלת אגף החינוך שבירך בשם האגף והקדיש זמן בדבריו לסוגי התפילה ומשמעות התפילה בימינו. 

הגב′ ז′אנה כהן המלווה את בית הספר נטלה חלק באירוע, כשהיא משתתפת בחלוקת המתנות לתלמידות. 

שיאו של האירוע היה רגע חלוקת הסידורים והשי להורים שקבלו התלמידות מידי ראש העיר, גב′ תמר חכימי, מר גליקסמן, הגב′ ז′אנה כהן, מנהלת ביה"ס שולמית בלפר ומחנכת הכיתה חוי אוחנה. 

כל ההורים והאורחים הביעו את התפעלותם מרמת התכנים שהועברה לתלמידות ומהמסרים הערכיים שנלמדו בערב זה. במהלך הערב, נערכו ריקודים מיוחדים ומופע מיוחד אותו ערכו תלמידות בית הספר. "עבור הבנות, קבלת הסידור הוא כמו מעמד הר סיני", אמרה אחת האמהות וציינה כי זו ביתה הצעירה שזוכה ללמוד בבית הספר. "ההשקעה בתלמידות, כבר מהרגע הראשון לשנת הלימודים, עד סיום ביה"ס ניכר לכל אורך הדרך. אנו גאים בבחירה של בית הספר ושמחים שבתנו זוכה לבית ספר ברמת לימודים כה גבוהה לצד שמירה על ערכי מסורת וערכים יהודים שכה חשובים לנו". 

מנהלת בית הספר הגב′ שולמית בלפר, זכתה במהלך האירוע לשבחים רבים מצד ההורים והצוותים החינוכיים שהשתתפו באירוע ועמדו על פעילותו של בית הספר אשר מעניק לכל תלמידה, חממת גידול, מפרה וזוהרת.
י"ז אדר ב ה'תשע"א (23/03/2011)
Share |
חברי הנשיאות
 
הרב עובדיה יוסף מברך את רבני הקהילה
בזכותכם יהודי בוכרה: תרומת הקהילה במלחמת העולם
תוכנית הטלויזיה על הקהילה הבוכרית
במעמד ראש הממשלה: המושב השנתי ה-11‚ קליפ מסכם